szkoły w programie

Powrót do listy szkół

V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu
   Motto: Buduj przyszłość
Adres:
Zmartwychwstańców 10, Poznań
61-501 Poznań
woj. wielkopolskie
tel: 8 33 38 31
email: vlo@vlo.poznan.pl
WWW: www.vlo.poznan.pl
Osoba kontaktowa:
Joanna Wójcik, Lidia Wojtkowiak
Linki:
   
   
   
   
   
      Etap kształcenia: Liceum
Charakter: Publiczna
Kierunek:
Szkoła o sobie:
Historia liceum sięga roku 1929, kiedy to z Państwowej Uczelni im. Dąbrówki wyodrębniono neohumanistyczną szkołę filialną, przekształconą w 1936r. w samodzielną placówkę. Szkole patronuje zasłużona Wielkopolanka; Klaudyna z Działyńskich Potocka. Za jej przykładem młodzież prowadzi liczne akcje charytatywne i pomaga potrzebującym.
Liceum prowadzi klasy integracyjne, do których uczęszcza od 3 do 5 osób niepełnosprawnych. Wprowadzane są liczne innowacje pedagogiczne, m.in.: klasy turystyczne, ekologiczne, dziennikarskie, humanistyczne, informatyczne i europejskie.
Szkoła prowadzi stałą wymianę międzyszkolną z Hanowerem i Bambergiem w Niemczech oraz Mińskiem na Białorusi.
Swoje zainteresowania uczniowie mogą rozwijać na warsztatach dziennikarskich, którym patronuje Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, w kołach przedmiotowych, Klubie Europejskim, klubie turystycznym;Salamandra; oraz na zajęciach sportowych. Uczniowie z uzdolnieniami artystycznymi mile widziani są w zespole muzycznym lub w kabarecie HeBa5.
V LO dysponuje wewnętrzną siecią komputerową ze stałym dostępem do Internetu. Posiada dwie pracownie komputerowe i salę multimedialną. Ma bogaty księgozbiór z wideoteką oraz radiowęzeł prowadzony przez uczniów. W szkole jest sala gimnastyczna, gabinet pomocy medycznej i bufet.
  
Nasz udział w programieWięcej o naszej szkole